DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

SDH Dobromilice

požární sport

2011

Začátek září patři okrskové soutěži, a to sobota 3. září. Tentokrát nově se dopoledne sešli mladší a starší žáci. Konkrétně 7 družstev mladších a 6 družstev starších žáků. Naše družstvo mladších žáků v týdnu poctivě trénovalo a tak se chtělo předvést. Ukázali, že se jim daří a za svoji snahu vybojovali pohár za třetí místo.

Odpoledne se již tradičně sešli veteráni a veteránky z nejen našeho okrsku. Závody začínají podáním hlášení veliteli, rychlé vypití „smradlavé Julinky“ a proběhnout překážkovou dráhu zakončenou nástřikovými terči. Za ženy nastoupila družstva Dobromilic, Hrušky, Němčic, Vřesovic a Obědkovic. Naše holky bohužel skončili poslední, na dobré náladě to ale nic nezměnilo.

Družstev mužů bylo devět – Hruška, Dobromilice, Viceměřice, Doloplazy, Němčice, Domov u rybníka, Vrchoslavice, Vřesovice a Obědkovice. Naši muži skončili na 8. místě. Po rozdělení cen byli ještě oceněni nejstarší veteráni a veteránky. Počasí vyšlo parádně a napomáhalo dobré náladě mezi soutěžemi, stejně jako rádio Kykyryký, které nemohlo chybět.

 

 

Na sobotu 13. srpna jsme si do Dobromilic pozvali hasičská družstva na šestý ročník noční soutěže Memoriál Miroslava Rudyka tentokrát v netradičním požárním sportu. Proč netradiční? Chtěli soutěž trochu oživit, proto jsme na trať připravili překážky. Mužská družstva musela provléct béčkovou hadici průvlakem a oba proudaři před koncovou čárou podlézt překážky. Holky to měli trochu jednodušší, proudařky musely pouze podlézat překážku u terčů.

Tentokrát se sešlo pouze 16 družstev, což bylo nejméně ze všech ročníků. Těžko říct jestli to ovlivnilo špatné počasí nebo nachystané překážky, každopádně ti co přijeli, se určitě skvěle bavili. Po nástupu, poradě velitelů a pár hláškách Květoše Špačka se mohlo závodit. Milan Václavík, který nám soutěž skvěle doprovázel hudbou, zahrál každému týmu na přání na povzbuzení písničku a závody se mohly rozjet na plno.

Jako už tradičně začínají holky. O nádherné poháry bojovala 4 družstva. Naše holky, Klopina a dvě družstva z Němčic. Naše holky předvedly skvělý útok, ale holky od Šumperka hned ukázali ještě lepší a jejich čas už nakonec překonán nebyl. Poté začaly trochu problémy s časomírou a holky z Němčic musely útok opakovat. Nakonec naše holky o pouhé dvě desetiny sekundy předběhly, ale i tak doma zůstal aspoň pohár za třetí místo.

Po prodloužení dráhy o dvacet metrů nastoupili muži. Překážky na trati srovnávali silnější a slabší mašiny. Nám se útok docela povedl, ale na medaili to nestačilo. První skončilo družstvo vedlejších Doloplaz a nutno říct že zcela zaslouženě, druhá Klopina a třetí Čelčice. Docela dost týmů ztroskotalo na překážkách a na časomíře, ale určitě kdo přijel tak snad nelitoval. Po předání opravdu krásných pohárů začala volná zábava, která trvala až do pozdních nočních hodin.

Nakonec chci všem poděkovat za pomoc před, během i po soutěži. Lidem u občerstvení i hudbě, rádiu Kykyryký a časomíře a prostě všem, kteří se na zdárném průběhu soutěže jakkoliv podíleli.  

 

 

 

 

 

 

 

Dne 16. července jsme se vydali na dalekou cestu do Dlouhomilova na Šumpersku a i tentokrát se s námi vydali hasiči z Hrušky. Jenom co jsme vyjeli za Dobromilice, museli jsme se vracet zpátky, protože Honza Jílek zapomněl klíče. Následovaly zastávky na benzince v Prostějově a taky jako vždycky v Litovli v Penny doplnit zásoby na další cestu.

Moc družstev sem nejezdí, tentokrát se zúčastnilo šest družstev mužů a dvě družstva žen. My jsme měli družstva v obou kategoriích. Protože bylo tak málo družstev, soutěžilo se dvoukolově. Trať se zde také nezměnila, startovní čára dva kroky od základny a běží se kolem sudu do zatáčky. Jako první šli kluci, bohužel se nám ani jeden útok moc nepovedl a stačilo to na předposlední místo. Poslední skončila Hruška, takže jsme se moc neukázali.

Naštěstí sebou vozíme holky. Stejně jako vloni měly za soupeřky holky ze Sudkova. První útok se jim moc nepovedl, ale ten druhý stál za to. Čas něco málo přes 21 vteřin byl jednoznačně lepší a tím porazili nejen holky ze Sudkova, které závodí i v Šumperské lize, ale i několik chlapských družstev a to včetně toho našeho. Ještě nás potěšila slova rozhodčího, že naše holky měly nejlíp poskládanou základnu a že se chovaly velice profesionálně.

Hruška bohužel musela odjet dřív kvůli zranění své závodnice a přišli tím o doplňkovou soutěž o flašku. Družstvo muselo vyběhnout od základní čáry, vypít čtvrtku a potom teprve utíkat na základnu a při útoku ještě podlézt pod stolem (viz obrázek). Naše družstvo šlo poskládané z holek a kluků, a kdyby domácí nešli opakovaně, určitě to bylo první místo, ale nakonec jsme dostali flašku i za druhé místo. Ještě se probraly různé důležitosti, vypily poslední kotle a v pozdních večerních hodinách vyrazili k domovu.  

 

 

 

 

O týden později, v sobotu 9. července, jsme vyrazili do vedlejších Doloplaz. Dopoledne byla přichystána soutěž mladých hasičů a Dobromilice tentokrát reprezentovalo družstvo mladších žáků. Bylo všelijak poskládané, ale trénink z předešlého dne aspoň něco děcka naučil a udělali nám velkou radost krásným druhým místem. Radost malých žáčků odnesl Jirka Dostál alias Bobr, který skončil celý v kádi J

Trať je pro obě družstva pouze na dvě béčka a o poháry se utkalo 14 družstev mužů a 4 družstva žen. První šli na řadu muži a v pořádně horkém dni začali domácí. Drobné chyby klukům přisoudily čas 30,01 s. Hned po nich nastoupili kluci z Dětkovic a jejich čas 17,06 s již překonán nebyl. Hodně se přiblížily Litenčice, ale čas 17,25 s jim zajistil druhé místo. Po těchto družstev se už soutěžilo o zbylá místa J

Náš útok špatný nebyl, ale s naší mašinou a obměňovaným mančaftem jsme lepšího času jako 20,99 s dosáhnout nemohli. Škoda jen čtvrtého místa, třetí tým – Křenovice, dosáhly času 20,66 s. A tak na nás zbyla jen pomyslná brambora. Ovšem rozdíl mezi třetí a devátým místem byl jenom 3 vteřiny, takže je vidět mimořádnou vyrovnanost družstev a každá chybka rozhoduje o umístění.

Holky to měly trochu lehčí než u nás, soutěžila pouze 4 družstva. I tady byly časy vyrovnané, nakonec všechny časy od sebe dělili pouze vteřiny. Naše holky šly na řadu jako třetí a udělaly nejlepší čas 24,25 s a my měli velkou radost. Tu nám potom zkazily holky z Vrchoslavic, které i po pár malých chybkách dokázali zaběhnout útok o vteřinu líp a skončily první. Třetí skončily holky z Laškova. A tak po vyhlášení jsme mohli slavit dvě druhá místa. 

 

 

 

 

Na sobotu 2. července připadla denní soutěž u nás v Dobromilicích. Opět jsme se rozhodli nachystat soutěž i pro žáky, proto jsme museli vyrazit brzo ráno. Naštěstí se nám to podařilo do deseti hodin nachystat a soutěž mohla začít. Přijelo 7 družstev starším žáků a 6 družstev mladších, kteří začali jako první. První dvě místa obsadili žáčci z Pivína a třetí místo vedlejší Doloplazy. V kategorii starších žáků jsme měli zastoupení i my a proto se Dobromilické družstvo chystalo jako první v této kategorii. Protože to bylo družstvo pomíchané i s mladšími žáky, všechno neklaplo, jak mělo a byl z toho čas 48,3 s. První skončilo družstvo Krasic, druhé skončilo družstvo Pivína a třetí opět Doloplazy. Rádio Kykyryký, které samozřejmě provázelo naši soutěž, pomohlo rozdat poháry pro vítěze a samozřejmě sladkou odměnu pro všechny soutěžící. A když se ke Květošovi přidala jeho manželka Eva, která měla pod palcem časy družstev, bylo vyhlášení dokonalé.

Odpoledne byl před námi velice těžký úkol a to obhájit loňská první místa v obou kategoriích – u mužů i žen. Naši soutěž již tradičně podporují i družstva nejenom z našeho okolí, byl zde Dlouhomilov ze Šumperska, Litenčice z Kroměřížska a třeba i Hablov, který si na podporu vzal dokonce i starostu sboru. Kluci, kteří u nás začínají, běželi v konkurenci 13 družstev. Bohužel se nám nezadařilo, útok jsme sice dokončili, ale čas 67,4 s stačil jenom na předposlední místo. Nejlepší útok předvedli kluci z Litenčic, čas 29,7 s patří mezi nejlepší na naší těžké trati na tři béčka. Druhé skončili Mořice a třetí Vrchoslavice. Těsně za těmito družstvy skončilo „A“ družstvo Dlouhomilova.

Po malé přestávce na posunutí terčů pro ženská družstva, nastoupila naše děvčata, která měla také velkou konkurenci 7 družstev. Mezi nimi i družstvo holek z Otaslavic, které postoupilo na celorepublikové kolo v požárním sportu. Naše holky opět začínaly kategorii, ale i jim se útok moc nepovedl, i když čas 55,3 nakonec znamenal to nechtěné čtvrté bramborové místo. Svou kvalitu ukázaly holky z Otaslavic a soutěž vyhrály, pro ně asi nezvyklým časem 45,9 s. Těsně za nimi skončily Vrchoslavice a třetí holky z Němčic nad Hanou.

Soutěž přišel ukončit i náš starosta, protože je to soutěž o pohár starosty obce Dobromilice, vyhlášení samozřejmě proběhlo v režii manželů Špačkových (kterým za pomoc moc děkujeme a těšíme se na noční soutěž) a když se naposledy rozeznělo „We are the champions…“ a byl rozdán poslední pohár, naše soutěž byla u konce. Poslední účastníci ještě dopíjeli alkoholové drinky při skvělé muzice, kterou nám pouštěl DJ Milán Václavík, někteří neváhali použít plac jako taneční parket a jak jsme vybrali udírnu Kolegovi a Prstovi byl úplný konec. Nakonec ještě všem děkuji za jakoukoliv pomoc před, při a po naší soutěži, byla jedna z nejlepších… 

 

 

 

 

I když u nás v Dobromilicích byly hody a velká oslava fotbalistů v Dobromilicích (výročí 80. založení klubu), my jsme i přesto vyrazili 18. června na závody do Čelčic. Soutěžilo zde 6 družstev mužů, holky tentokrát nedorazily žádné. Byl to netradiční útok, protože se běželo do pravého úhlu a před sražením terčů se musela srazit pet láhev pod terčem. Možná i proto se žádný čas nedostal pod dvacet vteřin. My jsme dosáhli druhého nejlepšího času a získali již třetí pohár ze čtyř závodů. A potom hurá na hodovou zábavu J

 

        fotky z Čelčic - zde

 

        V sobotu 11. června jsme zavítali do Hrušky na memoriál Vratislava Vrány. Dopoledne jsme se soutěže žáků bohužel nezúčastnili, ovšem na odpolední soutěž jsme vyrazili muži i ženy. Ženy šly opět jako první, soutěžila sice pouze tři družstva (Hruška, Bedihošť a Dobromilice), ale to na prestižnosti nic nezměnilo. Naše holky si musely půjčit dvě závodnice z Hrušky (Elis na narážení a Míšu na proud, za což jim moc děkujeme J) protože z toho bylo nakonec krásné druhé místo, jen o sekundu za první Hruškou. Poté už šli na řadu muži. Soutěžilo 13 družstev a to dost kvalitních družstev. Šli jsme mezi posledníma a letos poprvé jsme zaběhli čas pod dvacet vteřin, přesně 19,44 s, který bohužel stačil až na třetí místo. První skončili Určice a druhé Kelčice. A tak jsme zase jednou vezli domů dva poháry J  

 

 

 

V sobotu 21. května jsme si vyrazili napravit reputaci do Vrchoslavic na memoriál Vladimíra Novotného. Opět se závodilo na dvě „béčka“ a na nástřikové terče a zase dostaly holky přednost jako v Němčicích. Chvilku po začátku však začala hrozná bouřka a pořádný liják, který pořádně podmáčel terén. Po 45 minutách se zase pokračovalo a naše holky předvedly lepší útok než v Němčicích a útok dokončily. Bohužel čas 54,9 sekund stačil pouze na páté místo. První a druhé skončily domácí holky (béčko bylo lepší jak družstvo A) a třetí skončily holky z Křenovic.

Terén kolem základny byl už pořádně rozbahněný a to mělo ještě soutěžit všech 14 družstev mužů. První šlo družstvo Myslejovic jako obhájci loňského prvenství a dlouho drželi nejlepší čas, který překonali pouze kluci z Křenovic, jejichž čas 24,4 s na rozbahněné trati se zdál až neuvěřitelný. Předposlední jsme šli na řadu my, se stejnou sestavou jako v Němčicích a zaběhli jsme třetí nejlepší čas sportovního odpoledne. Poslední závodící mužstvo, kluci z Uhřic, měli taky dobře rozběhlý závod, hodně jsme se báli, že o pohár přijdeme, ale po malé chybě u terčů skončili jen o chlup za nama (my jsme měli čas 28,8 s a Uhřice 29 s). Jen pro doplnění, třetí Myslejovice dosáhli času 28,1 s. Z toho je vidět, jak vyrovnané závody to byly, proto jsme z poháru za třetí místo měli obrovskou radost. Prý příště vylepšíme náš osobní rekord, tak to jsem zvědavej J 

 

fotky z Vrchoslavic zde

 

 

 

První letošní soutěž v požárním sportu o „Hanácký pohár“ proběhla 7. května a zase v Němčicích. Soutěží se zde vedle fotbalového hřiště a na dvě „béčka“. Holky dostaly přednost a šli na řadu jako první. Naše holky netrénovaly a bylo to bohužel poznat. Po problémech na savicích a na koši útok nedodělali a po neplatném pokusu skončily na posledním čtvrtém místě.

Kluci předvedli lepší útok, měli jsme to rozběhlé dobře, bohužel jsme hrozně dlouho stříkali a s časem 48 sekund jsme skončili předposlední. Těší nás aspoň zařazení mladých kluků (Filipa Svozilka a Tomáše Lindušky), kteří přešli z žáků do mužů a do mužstva dobře zapadli. Třeba to příště bude lepší… J 

 

 

2010

  

Na memoriál Jitky Donátové do Hrušky jsme vyrazili v sobotu 18. září. Byla to poslední soutěž pro mladší i starší žáky v našem okrsku, proto se chtěli pořádně ukázat. Bylo velice pěkné počasí, bohužel přijelo málo družstev – 4 družstva mladších žáků a 2 starších žáků, i proto soutěž proběhla dvoukolově. Dobromilice reprezentovalo družstvo mladších i starších žáků. Většinou se družstva v druhém útoku zlepšila, naši žáci se s časem 22,02 s umístili na třetím místě. Druhé skončilo družstvo Víceměřic B s časem 19:79 s a na prvním družstvo domácích s časem 19:22 s, takže rozdíly moc velké nebyly. Na čtvrtém místě skončilo družstvo Víceměřic A, které mělo čas 32:28 s.

To starší žáci měli pouze jednoho soupeře, z Němčic nad Hanou. Soutěž proběhla opět na dvě kola, ale pokaždé naši žáci byli lepší. Pohár za první místo jim však patřil právem, dosáhli času 20,01 s a Němčice 33,74 s.

To ovšem nebylo vše, ještě před vyhlášením proběhla doplňková soutěž o krásný dort. Soutěžily vždy dvojice ze všech družstev a měli za úkol roztáhnout béčkovou hadici, na ni napojit rozdělovač, na ten zase céčkovou hadici a nakonec proudnici. Z mladších žáků byla nejlepší dvojice z Hrušky a ze starších, dvojice od nás, Franta Kroupa a Zdenek Blumenstein. Poté už proběhlo vyhlášení a všichni se mohli pustit do pojídání dortů.

Starší a mladší žáci v Hrušce

 

 

Odpoledne už bylo nachystané pro veterány a veteránky. Počasí bylo pořád krásné a tentokrát přijelo 6 družstev veteránů a 4 družstva veteránek. Dobromilice měli opět zastoupení v obou kategoriích. Někteří byli již posilněni od dopoledne, jiní to doháněli ještě před zahájením soutěže. Při nástupu jsme předali Lence Hornové, která oslavila nedávno dvacetiny, krásný dort ve tvaru rozdělovače, protože v ženském družstvu dělá právě rozdělovač.  Dort objednali její rodiče a předávali jsme ho v Hrušce, protože ho dělala velitelka místního sboru.

Potom už ale probíhala soutěž. Nejdříve šli na řadu muži veteráni, domácí hned ukázali, že se jim doma daří. Svým útokem nasadili laťku hodně vysoko, čas 40,25 s však stačil pouze na druhé místo. Suverénní Vřesovice totiž dosáhli času 36,96 s. Třetí skončili hasiči z Obědkovic s časem 44,25 s. Naši veteráni bohužel skončili na posledním šestém místě s časem 60,77 s. Asi by to chtělo trochu i potrénovat než se někam vyrazí na závody.

To veteránky opět dokázaly, že patří mezi špičku našeho okrsku. Šli na řadu jako poslední, ale ukázali druhý nejlepší útok a dokázali dosáhnout lepšího času, než naší veteráni J  Jejich čas 56,66 s dokázali překonat pouze veteránky z Obědkovic s časem 52, 83 s. Třetí příčku obsadily holky z domácí Hrušky s časem 57,63 s.

I tentokrát byla připravena doplňková soutěž o dort. Pět lidí z družstva představovalo jednotku jedoucí na zásah. Čtyři nesli nosítka a jeden na nich představoval řidiče. Po příjezdu k čáře museli roztáhnout béčko, rozdělovač, céčko a proudnici a poté vše rychle smotat a dojet do cíle. Z veteránů byly nejlepší Doloplazy a z veteránek Obědkovic. Poté už se jenom dopíjelo a skvěle bavilo až do večerních hodin.

 Veteráni a veteránky v Hrušce

 

            První týden v září již tradičně patří veteránské soutěži našeho 16. okrsku ve Viceměřicích. Letos to vyšlo na 4. září. Letos soutěžilo 8 družstev veteránů a 3 družstva veteránek. Z Dobromilic vyrazili dvě družstva, dali se dohromady veteráni i veteránky.

            Veteránská soutěž je trochu zpestřena, soutěžící museli podat hlášení veliteli soutěže, vypít z kelímku „smradlavou“ vodu ze Skalky a proudaři i rozdělovač musely proběhnout futrama. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon, někomu (třeba i nám) nechtěla hned naskočit stařičká mašina a někdo byl prostě pomalejší. Nejlepší útok předvedlo družstvo Víceměřic. Mašina dotlačila vodu pouze k rozdělovači a pak už nechtěla naskočit. Závodníci však chtěli útok dokončit, proto vodu do terčů nanosili v hasičských přilbách. Výsledný čas se sice pohyboval okolo 4 minut, ovšem sklidili určitě největší aplaus. Naši veteráni předvedli solidní útok, ovšem mašina nechtěla našim veteránům dopřát lepší čas a naskočila až později. Proto skončili až na pátém místě.

            Veteránky měli snadnější úlohy, měli jistý pohár, šlo jen o to, za jaké místo to bude. Tentokrát mašina naskočila brzo, ale trochu dlouhé stříkání do terčů natáhl náš čas natolik, že lepší jak třetí místo to být nemohlo. Obě kategorie ovládli hasiči z Obědkovic, a druhá místa hasiči z Hrušky.

            My jsme měli na starosti prodej uzeniny. Prodali jsme všechno, co jsme měli, proto jsme rádi, že i my jsme mohli přispět malým výdělkem do okrskové pokladny. Zkusíme potrénovat a třeba to v Hrušce bude lepší….

                                  

Veteráni a veteránky ve Viceměřicích

 

 

pěkný fotky z Viceměřic - zde

 

V sobotu 14. srpna nás čekal těžký úkol, a to nachystat již pátý ročník noční soutěže „memoriál Miroslava Rudyka“ bez našeho starosty Honzy Jílka, který byl na dovolené v Itálii. Nakonec se nám vše povedlo připravit a kolem osmé večerní se začaly sjíždět první sbory. První přijeli hasiči DHZ Továrníky ze sousedního Slovenska, takže na naší soutěži byla i mezinárodní účast!

Jako první šli na řadu holky. Soutěžilo mezi sebou deset družstev. Naše holky nasadily svým výkonem a časem 33,2 s vysokou laťku a až skoro dokonce byly na prvním místě. Po problémech s časomírou, kdy na startovací pistoli nesepínal kontakt, šli na potřetí holky z Ostrova u Macochy a o osm desetin vteřiny lepším časem odsunuly naše holky na druhé místo. Třetí skončily holky z Vrchoslavic s časem 36,7 s.

Po posunutí terčů o dvacet metrů dál, nastoupila družstva mužů. Naše Dobromilické družstvo mužů také nasadilo laťku vysoko, čas 31,1 s se dlouho nikomu nepodařilo překonat. Bohužel se potom lepší týmy našly a my skončili až na čtvrtém bramborovém místě. První skončilo družstvo Domamyslic s časem 28,7 s, druhá Niva (čas 29 s) a třetí Litenčice s časem 30,4 s. Ke konci zase začala zlobit časomíra, ale týmy Čelčic a Veselic už do pohárového umístění nepromluvily.

Po náročných útocích proběhlo vyhlášení kolem třetí ráno a poslední návštěvníci začali plac opouštět. Po uklizení většiny věcí jsme vyrazili do postelí.

foto z nočních závodů - zde

 

 

Na sedmý ročník soutěže o pohár starosty Hruška, který se konal v sobotu 7. srpna, budeme rádi a s úsměvem vzpomínat. Skoro jsme na malé hřiště v Hrušce, kde se závodí pouze na 2B, ani nedojeli, protože naše Avie začala stávkovat. A protože neposlechla ani naše dva družstevníky (Milana a Milana J ), soustředili jsme se pouze na závody.

Nejdříve šli na řadu ženy. Soupeřily mezi sebou ženy z Hrušky, Vrchoslavic, Němčic a nakonec naše holky. Domácím se vůbec nezadařilo a bohužel pro ně, skončily na posledním místě. Naše holky posledním útokem v ženské kategorii předvedly perfektní útok a nakonec z toho byl nejlepší čas nejen v Hrušce, ale i celkově, protože lepšího času jako 23,45 s nikdy nedosáhly!!!!!! Takže z toho samozřejmě bylo pěkné první místo s rekordním časem pro naše holky J

Poté přišli na řadu muži. My jsme šli také poslední a věděli jsme, že pouze jeden čas byl nad 20 vteřin. Trošku jsme se pohecovali a šli na start. Na první dvě místa jsme nedosáhli, časy kolem 16 vteřin jsou na nás přece jen trochu moc, nebo vlastně málo, ale i tak jsme si i my vytvořili osobní rekord, protože čas pod dvacet vteřin jsme nikdy neměli, my tentokrát dosáhli času 18,68 s (!!!!!!!!!!!!!!) a domů si vezli pohár za třetí místo.

Radost nám nepokazila ani pořád stávkující Avie a ani to, že jsme vyrazili k domovu zapřažení za traktor, kterým pro nás Tomáš Antoníček naštěstí přijel. Ani nám nevadilo, že jsme tím bavili všechny kolemjdoucí v každé dědině, my si to s pohárama a dobrou náladou frčeli k domovu…

fotky z Hrušky s rekordními časy dobromilických hasičů i hasiček - zde

rekord mužů v Hrušce - 18,68 s

 

 

 

 

 

V sobotu 24. července jsme zavítali do dalekého Dlouhomilova (okres Šumperk), rodné vesnice Honzy Jílka, kam jezdíme pravidelně už šest let. Opět jsme letos přibrali i hasiče z Hrušky a tak jsme kolem desáté společně vyrazili na dlouhou cestu.

            Letos to bylo zajímavější, protože se soutěží byla spojena oslava 130. výročí založení místního sboru. Proto program začal průvodem od hasičárny na místní hřiště. Jako první byly na řadě závody. Soutěžilo zde 8 družstev mužů a 2 družstva žen. Naše družstvo mužů běželo opět v poskládané sestavě, béčka nám udělala Jana Hornová a narazila Evka Čmelová, což se nelíbilo místnímu hlavnímu rozhodčímu, ale i přesto jsme mohli odzávodit. Při přípravách jsme se trochu s rozhodčích chytli, ale pokud do příštího roku seženeme manažera, neměl by už být problém J

            Holky to měli trochu jednodušší, věděli, že mají jistý pohár, přesto měli o pár sekund lepší čas, jak my chlapy J bohužel ještě šly holky ze Sudkova, a naše holky skončily na druhém místě. Poté proběhly ukázky útoků žáků a také veteránů, kteří ukázali, jak se cvičí se starou pumpovací stříkačkou. Po vysilujícím výkonu se přece jen voda dostala až k proudnicím a útok byl úspěšně dokončen. Program zpestřilo vytahování Tatry profesionálních hasičů ze Šumperka, kteří přijeli s ukázkou svého výjezdového vozidla, které zapadlo do velkého bahna. V průběhu jsme si mohli prohlédnout historii místního sboru nejen na fotkách. Našli jsme i kroniku všech moravských sborů z roku 1898 a o všech sborech tam něco bylo napsané z historie, jen u Dobromilic stálo: „ Sbor hasičský v Dobromilicích nezaslal žádného soupisu.“ J

            Nakonec ještě proběhla ukázka zásahu místní zásahové jednotky, která pomocí cisterny uhasila malý ohýnek. Všem se odpoledne líbilo a myslím, že se všichni (doufáme že i Dlouhomilov) těšíme na příště. Opět jsme dorazili až v nočních hodinách zpátky, ale věděli jsme, že to určitě stálo za to.

fotky z Dlouhomilova - zde

 

Týden po naší soutěži se konala soutěž ve vedlejších Doloplazích. I když to máme co by kamenem dohodil a zbytek došel, naši žáci se nedali dohromady, proto soutěž mladších a starších hasičů dopoledne proběhla bez naší účasti.

Odpoledne se již naše družstva zúčastnila. Poskládané družstvo mužů, kde nám vypomohli i dorosti a holky, chtělo navázat na úspěchy z posledních let na této soutěži, bohužel skončilo na předposledním dvanáctém místě. Ve velké konkurenci mužstev jsme do pohárového umístění nemohli zasáhnout. První skončili kluci z Určic, druhé Kelčice a třetí Hruška.

Ještě že máme naše skvělé holky, které v konkurenci pěti družstev dosáhly na třetí místo. Suverénním Otaslavicím se bohužel moc nepřiblížili, ale pohárem napravily reputaci Dobromilic. Snad se příští rok podaří nějaký úspěch i mužům.

 

                                                     fotky z Doloplaz - zde

 

 

V sobotu 3 července jsme poprvé pořádali před denní soutěží i soutěž žáků. Jako první šli mladší žáci a naši dosáhli času 42,5 s a bohužel skončili na posledním pátém místě. První skončilo družstvo Pivína „B“ s časem 26,5 s. V kategorii starších žáků soutěžilo také pět mužstev. Naší starší žáci skončili na konečném čtvrtém místě.

Odpoledne přišli na řadu muži a ženy. Mezi muži se o pohár starosty obce i o skvělé ceny popralo 12 mužstev. První šli kluci z našeho béčka a všem ukázali, že i když jsou to ještě dorosti, můžou konkurovat i mužským družstvům. My můžeme být jenom rádi, že tu roste náhrada za starší hasiče. S časem 35,4 s skončili na čtvrtém místě, pouhé dvě desetiny za třetími Litenčicemi, kteří se na naše závody přijeli z velké dálky a dosáhli času 35,2 s. Jako čtvrtí jsme nastupovali my z áčka a náš skvělý čas 32 s již překonán nebyl, i když jsme se několikrát hodně báli při dalších útocích. Hlavně když šlo družstvo Čelčic „B“, které skončilo na druhém místě s časem 34,6 s.

Po krátké pauze a posunutí terčů byla připravena trať pro holky. Soupeřilo zde mezi sebou sedm družstev. I u žen soutěžila dvě družstva Dobromilic a skončili úplně stejně jako muži. Tedy béčko na čtvrtém místě s časem 50,0 s a druhé družstvo „áčko“ na prvním místě s časem 39,0 sekund. Druhé skončily Vrchoslavice s časem 43,6 sekund a třetí Vrahovice s časem 45,9 s. Po posledním družstvu tedy mohly vypuknout velké oslavy našich prvních míst. Bohužel se nám při vyhlášení stala malá nepříjemnost. Vyhlásili jsme družstvo holek z Hrušky na šestém místě, i když podle času byly na pátém místě. Hrozně se holkám omlouváme a potom na závodech v Hrušce poručíme nějakej renonc J

Ještě chci poděkovat všem, kteří nám pomohli při přípravách i průběhu našich závodů. Velké díky patří obecnímu úřadu i DJ ´s Mrňovi i Zdenovi a hlavně rádiu Kykyryký – Květošovi Špačkovi za moderování odpoledne i jeho manželce Evě Špačkové jako hlavnímu časoměřiči.

Požárnímu sportu zdar!!!

 fotečky z našich závodů - zde

 

V sobotu 12. června se konal memoriál Vratislava Vrány v Hrušce. Dopoledne změřili síly družstva mladých hasičů. Nejdříve šli mladší žáci. Byla na nich vidět malá nervozita, proto útok nebyl podle nejlepších představ, přesto ale nezklamali a skončili na pátém místě. Starší žáci předvedli o dost lepší čas 22,88 s, dokonce předvedli nejlepší čas, kterého kdy dosáhli. Přesto to stačilo pouze na páté místo. Odpoledne přišli na řadu muži a ženy. Nejdříve šla družstva žen. První na řadu šla domácí Hruška a jejich čas už překonán nebyl. Naše holky i přes menší problémy s narážením dosáhlo třetího nejlepšího času a mohli si odvést další pohár do své sbírky. Druhé skončily holky z Němčic. Muži přišli na řadu jako první a dlouho drželi nejlepší čas 20,06 s. Poté ovšem přišly lepší útoky. Nakonec vyhrálo družstvo domácích s časem 18,32 s, takže rozdíl tak velký nebyl. Bohužel náš čas stačil až na páté místo. Na druhém místě skončily Doloplazy „B“ a třetí Čelčice „B“. Po skončení závodů mohla vypuknout naplno radost domácích, kterým se povedl málo vídaný kousek, aby vyhráli první místa v obou kategoriích. Po občerstvení v horkém počasí jsme vyrazili k domovu a čekali na možný výjezd při hrozné bouřce, která na večer přišla.

 pár foteček z Hrušky - zde

 

V Němčicích nad Hanou se 5. června konal první ročník soutěže v požárním sportu, pod hlavičkou místní akční skupiny MAS – Na cestě k prosperitě. Terén byl o něco málo lepší než na posledních závodech a my jsme vyrazili kluci i holky zabojovat o nějaký ten pohár. Jako první soutěžily družstva žen. Naše holky šli až poslední a výsledný čas stačil na krásné druhé místo. Na řadu přišli muži. Zde byli i zástupci ze Slovenska, kterým se však u nás nedařilo a obě mužstva svoje útoky nedokončili.Prvnímu se vysvlékla hadice z koncovky u mašiny a druhému mužstvu Kuzmicím  zase nešla mašina. My jsme šli na řadu osmý a i s malými chybkami jsme dosáhli nejlepšího času 30,1 s. Poté nás už nepřekonali ani Doloplazy a my jsme mohli, po doplňující soutěži v motání hadic na čas, přebrat pohár za první místo. I když jsme netrénovali kvůli zásahům při povodních, dokázali jsme si, že to jde i „ naostro“  J Na Lasalovně pro nás byla přichystaná bečka i něco na grilu od našich sponzorů Drahoše Pravce a Petra Špičáka a mohli jsme tak zakončit úspěšný den příjemným posezením.

 fotky z Němčic - zde

 

V sobotu 29. května jsme se vydali do Vrchoslavic, kde přichystali na druhý pokus závody v požárním sportu pro muže i ženy. Protože u nás byly hody, dalo nám velkou práci poskládat sportovní družstva, ale nakonec jsme tam také vyrazili. Závod byl pouze na 2 "béčka", ale časy družstev tomu moc neodpovídaly. Až na první Myslejovice, které měli čas 26,3 s byly časy družstev daleko horší. Nám se útok docela povedl, v konečném součtu jsme měli třetí nejlepší čas, bohužel se klukům nepodařilo spojit savice a my jsme odjížděli s neplatným pokusem. Hned v pondělí jsme v hasičárně vyčistili všechny spoje a na příštích závodech snad dopadneme líp...

fotky z Vrchoslavic - zde

 

Jako každý rok, sportovní hasičskou sezonu začiná soutěž v požárním sportu Hanáckým pohárem. Ovšem již ne ve Víceměřicích, ale v Němčicích  nad Hanou. Závody byly připraveny vedle fotbalového hřistě. Po předchozích přeháňkách byl terén hodně podmáčený. Odstartovaly dvě družstva a začalo hrozně moc pršet. Na trati byly velké kaluže, proto jsme se rozhodli v rámci bezpečnosti radši nestartovat a vydali jsme se zpátky domů.

 

fotky z Němčic - zde

 

2009

Veteráni a veteránky v Hrušce

V ten samý den 19. 9. odpoledne se do Hrušky sjelo sedum družstev veteránů a čtyři veteránek, aby se mezi sebou poměřili v požárním útoku. Jako první šli na řadu muži. Muži z Dobromilic v trochu pozměněné sestavě než ve Víceměřicích - Honza Jílek, Marek Novák, Radar, Pelda, Pavel Horna, Vraťa Mališek a malej Pepa. Útok sedl bezchybně, bohužel pořád doplácíme na mašinu, která nám špatně startuje. Dosáhlý čas 1:10:65 s byl akorát na páté místo. První skončili Vřesovice, pouhou sekundu před domácí Hruškou. Třetí místo obsadilo družstvo "Domov u rybníka", takže se ukázalo, že nelze podceňovat jakékoliv družtvo. Bravo kluci!!!! Po veteránech nastoupili ženy - veteránky (možná věkem, ale určitě ne vzhledem). Jelikož holky z Pivína nedokončily svůj útok, šlo už pouze o umístění na pohárových místech. Naše holky šli ve složení Renata Jančíková, Zdena Blumensteinová, Toňa Hornová, Evička Čmelová, Magda Drnovská, Renata Kroupová a Míša Vystavělová. Holky předvedli skvělý útok, i mašina jakoby zázrakem nakočila hned, ale bohužel to stačilo pouze na druhé místo s časem 59:03 s. První skončilo nečekaně družstvo domácích a třetí Obědkovice. I tak zavládla v Dobromilickém táboře pohoda a všichni se skvěle bavili. Jak už to bylo napsáno na pozvánce, pro soutěžící bylo připraveno překvapení. Dodatková soutěž o dva dorty pro muže a pro ženy přišla na závěr dne. Muži šli ve dvojici - měli za úkol jeden vzít druhého na trakař (ten na trakaři sebou vezl vodu v hadrovém měchu), slalom mezi bečkami a ten s vodou oběhnout čtyřikrát sud a "uhasit" tři pet lahve. U žen šlo o to samé, akorát že závodili tři a měli místo trakaře nosítka, za Dobromilice šly Evička Čmelová, Renata Jančíková a Zdena Blumensteinová a jejich snažení bylo oceněno dortem za první místo. Všichni jsme se skvěle bavili, ostatně jako vždycky v Hrušce. Těšíme se na příště.

 

Pořadí< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />

Družstvo muži

Čas

1.

Vřesovice

42:31

2.

Hruška

43:22

3.

Domov u rybníka

1:05:93

4.

Doloplazy

1:08:96

5.

Dobromilice

1:10:65

6.

Němčice nad Hanou

1:15:44

7.

Pivín

1:20:50

 

Pořadí

Družstvo ženy

Čas

1.

Hruška

52:37

2.

Dobromilice

59:03

3.

Obědkovice

1:14:12

4.

Pivín

N.P.

 

       

 

 

Memoriál Jitky Donátové v Hrušce

Na sobotu 19. 9. připravili hasiči z Hrušky hasičskou soutěž memoriál Jitky Donátové v požárním útoku pro mladší a starší žáky. Naší mladší žáci se snažili, předvedli solidní útok, ale čas 28,55 s stačil na šesté místo ze sedmi družstev. V této kategorii bylo nepřekonatelné družstvo Pivína A, protože čas 14,99 s byl naprosto suveréní. Na druhém místě skončili Doloplazy a na třetím domácí Hruška. Starší žáci, kteří v této sestavě běželi naposledy (kvůli letům, už nebudou patřit mezi žáky), dosáhli lepšího výsledku. Konečně se Zděně Blumensteinové podařilo se svýma žáčkama dosáhnout na " bednu " a získali pohár za krásné druhé místo s časem 23,29 s. Na prvním místě skončili Doloplazy a na třetím Čelčice. Jako dodatková soutěž byla pro poslední tři družstva z každé kategorie o krásné dva dorty. Zde si přišla na své i Renča Jančíková, protože s mladšíma žákama získala krásný dort, který hned " padl za vlast ".

MLADŠÍ ŽÁCI

 

POŘADÍ

DRUŽSTVO

ČAS

1.místo

Pivín A

14:99

2.místo

Doloplazy

17:78

3.místo

Hruška

20:53

4.místo

Pivín B

20:69

5.místo

Viceměřice

21:44

6.místo

Dobromilice

28:55

7.místo

Němčice n/H

D

 

STARŠÍ ŽÁCI

 

POŘADÍ DRUŽSTVO ČAS
1.místo Doloplazy 15:88
2.místo Dobromilice 23:29
3.místo Čelčice 27:29
4.místo Němčice n/H 33:85
5.místo Hruška D
5.místo Viceměřice D

 

         
 
 

 

Veteráni a veteránky - Víceměřice 2009

V sobotu 5.9. vyrazilo družstvo našich veteránů do nedalekého Mexika, aby se pokusilo prolomit prokletí posledních míst z předešlých ročníků. Poskládalo se družstvo ve složení: Prst, Radar, Jílek, Vraťa Mališku, Karel Poláčku, malej Pepa a Pavel Hornů. Šli jako první na řadu a předvedli solidní útok. Po pár nepřesnostích dosáhli výborného času, který bohužel stačil na čtvrté místo, pouhou půlvteřinu za Němčicemi. I tak ale družstvo bylo spokojené a po nějakém tréninku ještě může v Hrušce útočit na první místo. Já, Petr Horna a Elis Anthová jsme byli ve stánku s klobásama ( tímto Elis děkuju za pomoc!!! ) a proto jsme mohli sledovat jen malou část útoků. Celkově se zůčastnilo pět družstev mužů a dvě družstva žen. První skončilo družstvo Doloplaz, potom Mexiko, Němčice a poslední Hruška, i když jim to tak nevadilo, protože veteránky z Hrušky vyhráli před Němčicema. Škoda, že se přišlo podívat tak málo lidí...

 

Dobromilice - noční soutěž 2009

Na sobotu 15. srpna připadl již čtvrtý ročník noční soutěže memoriál Miroslava Rudyka v Dobromilicích. Po dlouhých přípravách jsme s očekáváním čekali příjezd jednotek. A potvrdilo se nám, že naše noční soutěž se těší velké oblibě, protože soutěžilo 9 družstev žen a 25 družstev mužů. Ještě než začly ženy předvádět své útoky, jako první nám ukázali hasiči z Kotvrdovic útok po staru - příjezd autem, vytahat všechny věci a předvést útok s osmičkou. Že se to klukům povedlo dokázal mohutný aplaus. Potom už začaly útoky žen. Naše holky dokázaly zase získat pohár za třetí místo, když je předběhly holky z Domamyslic a Otaslavic, které již po několikáté dokázaly, že patří mezi absolutní špičku. Po posunutí terčů jsme přišli na řadu my muži. Jelikož sem nemohl zapojit rozdělovač, ztratili jsme pár vteřin a to se ukázalo na umístění - skončili jsme třináctí. Kluci z " B " týmu ukázali lepší útok a skončili na devátém místě. Na naše noční závody musí s oblibou jezdit hasiči z Vícova, jelikož vyhráli po třetí v řadě a každým rokem zlepšují svůj čas. Letos jim útok zase sedl a 25,5 sekund se na tři béčka a na nástřikové terče v noci těžko překonává. Po vyhlášení zůstala dobrá nálada a pokračovalo se až do rána, kdy jsme museli Mrňovi vypnout elektriku jinak by hrál až do noci. Potom přišlo nenáviděné uklízení, kdy bych chtěl vyzvednout práci dvou mladých hasičů Jirky Pastorka a Franty Kroupovýho, bez kterých bychom po závodech uklízeli ještě v pondělí po telefonu... Těšíme se na příští ročník a doufáme ještě ve větší účast...

 

Hruška 2009

A přišla sobota 8. srpna a my jsme zavítali k našemu už skoro bratrskému a sesterskému sboru do Hrušky. Jelikoš hlavní režisér Jara Anthu jezdil po poli s kombajnem, byl jsem požádán jako zástupce režiséra, abych pomohl jako hlavní rozhodčí a velitel soutěže, proto místo mě běžel na proudu Martin Langer ( dále jen Čita... ), což se později ukázalo jako hlavní chyba našeho představení. Ale abych nepředbíhal. Závodů se zúčastnilo 8 družstev mužů a 7 družstev žen. Jen pro zajímavost z Dobromilic 3 družstva ( 2 holky a 1 muži) a z Hrušky dokonce čtyři ( 2 a 2 družstva). Jak už sem naznačoval, Čita opět nemohl zapojit spoje a když šla voda, vybíhal teprv ze základny. Nakonec se našim klukům podařilo útok dokončit, ale skončili až na posledním místě. První místo si odvezly Domamyslice, jejichž čas 15,5 s nebyl nikým překonán. Ještěže máme šikovné holky a zase dosáhly podařeným výkonem na pohár, tentokrát za třetí místo. Druhé družstvo holek to trošku pokazilo, ale jestli vydrží v tréninku, určitě je ještě čekají velké úspěchy.Domácím holkám se s novými hadicemi zřejmě cvičí perfektně, protože po závodech plných smůly dosáhli výborného času a mohli nad hlavu zvedat pohár za první místo. Po nástupu jsme ještě vymysleli doplňkovou soutěž o flašku a nakonec po přihlášení deseti družstev se závodilo o flašky tři, za což jsme byly moc vděční, páč jsme brali flašky za druhé a třetí místo. První místo obsadila domácí Hruška, které měla stejný čas jako při normálních závodech, ovšem o flašku musel ještě každý člen družstva vypít deci mlíka. No jo, jak jde o flašku... A co se v Hrušce dělo po závodech, to už asi patří do nekulturních akcí... Ale příště zas!!!

 

Dlouhomilov 2009

V sobotu 25. července jsme byli pozváni do Dlouhomilova ( okres Šumperk ) na závody v požární útoku o pohár starosty obce. Z této vesničky pochází náš starosta Honza Jílek a jezdíme tam pravidelně již pět let. Tentokrát jsme sebou vzali naši oblíbenou Hrušku a myslím si, že určitě takového krásného výletu nelitovali. Trať v Dlouhomilově je zákeřná, protože se běží do pravého úhlu kolem sudu. Účast nebyla moc hojná, proto soutěž proběhla dvoukolově. My jsme zaběhli oba útoky slušné a nakonec jsme získali pohár za třetí místo, ovšem ztráta na první místo byla pouze půl sekundy. Naše holky to měli podstatně jednodušší, protože k prvnímu místu jim stačil jakýkoliv čas, protože závodili jedinné. Naši kamarádi z Hrušky závodili ve značně smíšené sestavě a nakonec měli smůlu, protože při parádním útoku jim prasklo béčko. První útok nebyl špatný, ale stačil pouze na čtvrté místo. Z výletu jsme se vraceli značně rozjařeni a ve velice dobré náladě, takže jenom doufáme, že Hruška bude chtít s námi opět vyrazit i příští rok. Bylo to super...

 

Ostrov u Macochy 2009

Na 18. červenec byl naplánovanej dlouhej výlet až do Ostrova u Macochy. Přivítalo nás studené horské počasí a nás v šortkách a tričenkách muselo hřát pouze mládí. Soutěž byla pouze pro muže a protože se družstvům moc nedařilo, po poradě velitelů se rozhodlo udělat soutěž dvoukolovně. Ve značně improvizované sestavě ( Lenka Hornová rozdělovač, Elis Hřebíková narážení ) jsme dosáhli slušného času 27,58 s. Po skončení soutěže jsme byly pozváni na hodové posezení, které pořádal místní sbor. Poseděli jsme, probrali hasičské záležitosti a vyrazili jsme na dlouhou cestu domů...

Doloplazy 2009

O týden později, tedy 11. července, jsme vyrazili do sousedních Doloplaz a to i se mnou už v sestavě. Sami domácí byli překvapeni hojnou účastí družstev - přijelo 15 družstev mužů a osum mužstev žen. Soutěžilo se na střídačku ( jedno družtvo mužů a jedno žen ), protože trať v Doloplazích je pouze na 2 B. Naše ženy soutěžili před nama a po povedeném útoku se drželi dlouho na prvním místě. Jako poslední běželi ženy z Otaslavic a s časem 20, 49 s porazili i velké množství mužských družstev. My chlapi, jsme šli mezi posledními a jako předloni jsme odsunuli domácí Doloplazy na čtvrté místo a domů jsme po Hrušce opět vezli " double ". Večer jsme pokračovali pro změnu zase v Hradčanech, kde proběhla oslava dvou pohárů.

 

Dobromilice 2009

Konečně přišlo datum 4. července a zatímco já si užíval na dovolené, v Dobromilicích vyvrcholily přípravy na denní závody. Přijelo devět mužstev mužů a pět mužstev žen. Počasí vyšlo perfektně a jako první se na start postavilo družstvo domácích. Bohužel proudaři nestihli doběhnout k terčům a skončili na konečném sedmém místě. Nejlepšího času dosáhli hasiči z Žešova a zaslouženě si odvezli pohár za první místo. Po zkrácení tratě se začali chystat i ženy. Útok se jim opět povedl, bohužel to stačilo pouze na druhé místo za nejlepšími Mořicemi. Po skončení závodů se jelo pokračovat k Hornům do Hradčan, kde probíhala " párty u bazénu " a samozřejmě se končilo až v pozdních ranních hodinách...

 

Hruška 2009

Dne 13. červa jsme byli pozváni na závody do naší oblíbené Hrušky. Dopoledne změřili síly mladší a starší žáci a konečně bylo na našich žácích vidět zlepšení, i když to na pohár ještě nestačilo. Odpoledne se sešli muži a ženy. Mužů bylo 6 mančaftů a žen pouze dvě družstva, proto se závodilo dvoukolově. Nejlepší čas mužů dosáhlo družstvo domácí Hrušky, druhé místo Doloplazy a na třetím místě jsme se umístily my, Dobromilice se ztrátou pouhé půl vteřiny na nejlepší čas. Ženy konečně získali první první místo a po povedeném výkonu si mohli odvést dva poháry ( jeden putovní... ). Domácím přálo počasí a proto jsme nepohrdli osvěžením v kádi a pomalu všeci jsme se tam naházeli. Na konci se nám fakt nechtělo odjíždět a i proto se zase těšíme na další akci v Hrušce...

 

Vrchoslavice 2009

V sobotu 23. května se soutěžilo v požárním sportu ve Vrchoslavicích. Soutěže se zúčastnilo 14 družstev mužů a 6 mužstev žen. Muži SDH Dobromilice předvedli ještě lepší útok než ve Víceměřicích a s časem 35,1 obsadili krásné páté místo. Pohár pro vítěze si odvezli Myslejovice, kteří suverénním časem 24,8 s neměli konkurenci. Zato ženy měli smůlu. Předvedli povedený útok, ovšem po skončení útoku jim vypadlo sací vedení z mašiny a nahoru vyletěl červený praporek.

 

 

 Pořadí místo

 Družstva

 Čas

 1.místo

SDH Myslejovice A

 24,8

2.místo

SDH Ivanovice n/H

25,2

3.místo

SDH Myslejovice B

29,8

4.místo

SDH Medlov

34,6

5.místo

SDH Dobromilice

35,1

6.místo

SDH Vrchoslavice B

39,4

7.místo

SDH Ostrov u Macochy

40,3

8.místo

SDH Obědkovice

40,6

9.místo

SDH Vrchoslavice A

41,4

10.místo

SDH Němčice n/H

45,7

11.místo

SDH Doloplazy

54,4

12.místo

SDH Čelčice

60,1

13.místo

Domov u rybníka

112,8

14.místo

SDH Uhřice

D

 

 

 

Víceměřice 2009

Jako každý rok i letos začíná sportovní rok v našem okrsku ve Víceměřicích. Tak jsme se tam taky 9. května vydali. Soutěže se zúčastnilo nejvíc družstev za poslední dodu a to 23 ( 17 mužstev mužů a šest mužstev žen ). Dopoledne se konala soutěž mladších a starších žáků. Naší žáci se umístili těsně pod stupně vítězů a skončili čtvrtí. Družstvo mužů skončilo na krásném sedmém místě, takže jediné ženy brali pohár za třetí místo.

 

 

Pořadí  místo

Družstva

 čas

 1.místo

 SDH Bílovice

28,45

2.místo

SDH Otaslavice

31,23

3.místo

SDH Myslejovice B

31,39

4.místo

SDH Domamyslice

33,86

5.místo

SDH Obědkovice

37,23

6.místo

SDH Dětkovice

38,18

7.místo

SDH Dobromilice

38,89

8.místo

SDH Myslejovice A

39,19

9.místo

SDH Tištín

40,97

10.místo

SDH Němčice n.H

42,11

11.místo

SDH Vrchoslavice

42,29

12.místo

SDH Dřevnovice

46,15

13.místo

SDH Klenovice

53,42

14.místo

SDH Mořice

57,13

15.místo

SDH Víceměřice

71,50

16.místo

SDH Doloplazy

85,69

17.místo

Domov u rybníka

97,63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pořadí místo

Družstva

Čas

1.místo

SHD Otaslavice

29,29

2.místo

SHD Vrchoslavice

36,03

3.místo

SHD Dobromilice

42,02

4.místo

SDH Mořice

42,45

5.místo

SDH Němčice n.H

63,69

6.místo

SHD Hruška

D

 

 

Otaslavice 2008

Poslední soutěž v letošním roce se konala 27.9. v Otaslavicích. Této soutěže se zúčastnilo 10 družstev mužů a 3 družstva žen. Na tuto soutěž jsme poskládali mužstvo mužů i našich žen. Soutěž nakonec proběhla na dvě kola. Muži se ve druhém kole zlepšili asi o osm vteřin a dosáhli času 24,47 s, což stačilo pouze na osmé místo. Mezi muži zvítězili Maršovice (hasiči z Vysočiny), kteří dosáhli suvérénního času 17,88 s. To ženy si vedli podstatně lépe, když po prvním kole dokonce sahali po prvním místě! Nakonec ve druhém kole hasičky z Orlovic zaběhli čas lepší a po právu si z Otaslavic odvezli pohár za první místo. Na závěr přišlo ocenění všech hasičů v podobě bohatých cen od místního sboru.

 

 


 Hruška 2008

Dne 20.9. se konaly závody v požárním sportu v Hrušce. Ráno mezi sebou zápolili žáci (naši se jich kvůli špatnému počasí nezůčastnili), odpoledne proběhla soutěž veteránů a veteránek. Do soutěže se zapojilo 7 družstev mužů a 3 družstva žen. Náš sbor zastupovalo pouze družstvo žen, které nás zastupovalo velice úspěšně a obsadilo pěkné třeti místo po vteřinové penalizaci za ponoření koše do kádě dřív než byli sešroubované savice. I tak vřelé díky za příkladnou reprezentaci našeho sboru.

 


Víceměřice (veteráni) 2008 

Jako každý rok, i letos, proběhla tradiční soutěž veteránů ve Víceměřicích a to 6. září. Účast byla solidní a to 3 družstva žen a 7 družstev mužů + družstvo kluků z místního ústavu, kteří se také pravidelně účastní. Náš sbor pravidelně reprezentují i "nehasiči" a proto i na soutěži bylo znát, že bez tréninku to nepůjde. Pomalu už to tak vypadá, že naše družstvo jezdí pobavit diváky a tradičně skončili na posledním sedmém místě. Za neúspěchem ovšem nebyli naši borci, ale stařičká mašina, která nechytne ani na heslo. Přesto jsme si den užili.

 


 

Dobromilice (noční) 2008

Na den 9. srpna jsme připravili již třetí ročník nočních závodů memoriálu Miroslava Rudyka. Počasí letos jakž takž vyšlo, a tak i možná proto k nám zavítalo 17 družstev mužů a 5 družstev žen. Našemu družstvu se opět nedařilo a pravý proud nestihl doběhnout až k terči a kvůli tomu naše konečné umístění bylo až druhé půlce startovní listiny. Družstvo Vícova, které se nakonec stalo vítězem, zaběhlo skvělý čas, který už se nepodařilo překonat ani druhým Mostkovicím, ani třetím Bílovicím. Ovšem před výkony mužů, změřily svoje síly ženy. Po tvrdém boji náš tým žen dokázalo porazit pouze družstvo Otaslavic, a tak ženy pokračovali ve výborném výkonu z posledních závodů a ze svých druhých závodů získali opět pohár.

 

 


 

Dlouhomilov 2008

Dne 26. července jsme zavítali na Šumpersko, do Dlouhomilova, ze kterého pocházi náš starosta hasičů Honza Jílek. Tyto závody byly jako každý rok netradiční, protože trať jde kolem sudu do pravého úhlu. Novinka pro nás byla provlékání hadice "B" pod paletou. Také oba proudy se mohli těšit na netradiční trať, když levý proud probíhal oknem a pravý musel přeběhnout lávku. S těmito překážkami jsme se hravě vypořádali, ovšem po špatném naražení náš čas stačil pouze na konečné 5. místo. A jak už to chodívá, došlo na hecování s domácími, kdo je vlastně lepší a došlo na další měření sil o flašku fernetu, kterou jsme nakonec stejně vypili všichni společně.

 


 

Doloplazy 2008

V sobotu 12. července se konala soutěž hasičských družstev v sousedních Doloplazích, kam jsme vyrazili obhajovat první místo z loňského roku. Oproti minulému roku se s náma vydalo na svoje první závody i družstvo žen! Po dvou trénincích v uplynulém týdnu se rozhodli, že si změří síly s ostatními mančafty a to v hojném počtu sedmi družstev. Nejdříve však na start šli muži. Náš útok skončil neplatným pokusem. Po rozpojení "béček" jsme už nemohli počítat s dobrým umístěním a zůstalo nám konečné deváté místo. Ovšem ženy rozhodně nezklamali. Po parádním výkonu se mohli radovat z krásného třetího místa a domů jsme vezli historický první pohár ze závodů žen. Našim krásným děvčatům patří velké poděkování za vzorné reprezentování našeho sboru, a přáním mnoho dalších úspěchů při závodech.

                  

           

                  


 

 Dobromilice 2008

Dne 5. července se u nás v Dobromilicích na návsi konal další ročník o pohár starosty obce. I přes hodně větrné počasí k nám zavítalo 13 družstev mužů a pouze dvě družstva žen. Silný vítr hodně ovlivnil výsledkovou listinu. Domácí tým přesto zaběhl skvělý útok a skončil na krásném druhém místě. Pohár za první místo si odvezli suverénní borci z Domamyslic a třetí místo si na Vyškovsko odvezli Orlovic. Mezi ženami soupeřili Otaslavice a Hruška, která přece jen byla o trochu lepší a pohár za první místo patřil jim. Po těchto útocích se holky začaly hecovat, že tohle prý dokážou taky a domluvili si hned v týdnu první trénink, takže uvidíme jak to dopadne :-)

       

       


 

 Čelčice 2008

V sobotu 28. června hasiči v Čelčicích slavili 100 let od založení jejich sboru a k té příležitosti připravili i závody v požárním sportu. Dopoledne závodili žáci a naše družstvo skončilo na šestém místě. Po obědě nejdříve proběhla ukázka vyproštění osoby z auta od prostějovských hasičů a potom přišly na řadu závody mužů. Závodilo se netradičně, protože věci potřebné na útok byly povinně naskládány v přistaveném roburu a trať vedla do pravého úhlu. Naše družstvo skončilo na čtvrtém místě ze sedmi mančaftů. I tak zábavné odpoledne dopadlo dobře a my jsme si z Čelčic odváželi nejen 20 kg brambor, ale i nevšední zážitky.

 


 

Hruška 2008

Dne 14. června jsme zavítaly do Hrušky, kde se konal memoriál pana Vrány. Celé dopoledne zabraly závody mladších a starších žáků. Naši starší žáci se umístili na pátém místě. Odpoledne jsme přišly na řadu i my a s časem 20,99 s jsme skončili na konečném šestém místě ze dvanácti účastněných mužstev. Závody vyhrálo mužstvo Bílovic s časem 16,14 s, druhé skončilo mužstvo Kelčic s časem 16,18 s a třetí Mostkovice (18,51 s).

 


 

Vrchoslavice 2008

Na další soutěž jsme vyrazili do Vrchoslavic a to v sobotu 17. května. Čekal na nás jako každý rok perfektně připravený terén na místním fotbalovém hřišti. Na startovní listině figurovalo celkem 14 mužských a 2 ženská družstva.My jsme přijeli obhajovat druhé místo z loňského roku. Na startu nechyběly ani silná mužstva jako Otaslavice, Mostkovice, Myslejovice i Uhřice - obhájci loňského prvenství. Zaběhli jsme celkem dobrý útok, ale čas 31,9 s stačil pouze na druhé místo. Nejlepší čas dne se podařilo zaběhnout družstvu Myslejovic a s časem 27,3 s zaslouženě ovládli celou soutěž. Na třetí místo jsme odsunuli domácí borce, kteří dosáhli času 33,2 s. Dojem celé soutěže trošku kazily dlouhé fronty na občerstvení, ale i tak se slunečné odpoledne dost povedlo.

 


 

Víceměřice 2008

První letošní závody se konaly ve Víceměřicích na hřišti a to o Hanácký pohár. Museli jsme se připravit na hodně těžký terén, ktrý ovšem napomáhá slabším družstvům a soutěž proto byla hodně vyrovnaná. Naše družstvo přijelo obhájit krásný putovní pohár, který jsme získali v loňském roce. Bohužel pro nás se nám to nepovedlo. Útok sice vypadal velice nadějně, ale po natáhnutí vedení a jak voda vlétla do vedení, na rozdělovači se nám rozpojilo "béčko" a už se nám ho nepodařilo dát zpátky našroubovat a byl z toho neplatný pokus pro naše družstvo. Nejlepší útok předvedli Otaslavští a s časem 27,6 s a nenašli už přemožitele. Na druhém místě skončily Myslejovice a na třetím Vrchoslavice. I přes neplatný pokus jsme se dost bavili, takže soutěžní odpoledne se celkem vydařilo.

 

 

 

 

Pořadí

Družstvo - ml. žáci

Čas

1.

Pivín A

14:99

2.

Doloplazy

17:78

3.

Hruška

20:53

4.

Pivín B

20:69

5.

Víceměřice

21:44

6.

Dobromilice

28:55

7.

Němčice nad Hanou

N.P.

 

 

Pořadí

Družstvo - st. žáci

Čas

1.

Doloplazy

15:88

2.

Dobromilice

23:29

3.

Čelčice

27:29

4.

Němčice nad Hanou

33:85

5.

Hruška

N.P.

6.

Víceměřice

N.P.

 

       

 

Pořadí místo:

 Družstva

 Čas

 1.místo

SDH Vrchoslavice

33

2.místo

SDH Hruška

44,5

3.místo

SDH Němčice n/H

55,2

4.místo

SDH Medlov

74,1

5.místo

SDH Dobromilice

 D

6.místo

SDH Měrovice

 D