DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

SDH Dobromilice

zásahová jednotka

Zásahová jednotka

 

Filip Svozilek - velitel jednotky, NDT

Jan Jílek - hasič strojník

Milan Antoníček - hasič strojník, NDT

Ondřej Svozilek - hasič, NDT

Petr Horna - hasič, NDT, MŘP

Petr Špičák - hasič, NDT

Jakub Trněný - hasič

Milan Trněný - hasič, NDT

Radim Selucký - hasič

Václav Drnovský - hasič

 


 

O víkendu 22. a 23. října jsme se přihlásili do 16-ti hodinového kurzu Základy první pomoci, který nejen pro hasiče zastřešuje Český červený kříž. Protože znalost první pomoci je velice důležitá nejen u hasičů, určitou pomoc by měl zvládnout každý z nás, ale hasiči se spíš setkají s nutností pomoci. Jsou většinou u mimořádné události mezi prvními, a čím dříve je předlékařská pomoc poskytnuta, tím samozřejmě lépe. Z naší zásahové jednotky se zúčastnili Petr Horna, Petr Soldán a Tomáš Svozilek. Kurz byl velice zajímavý, probírali se všechny možná druhy zranění, se kterými se můžeme kdekoliv setkat. Samozřejmě nechyběla resuscitace na figuríně a to jak na dospělém člověku, tak i na dítěti. Probrali jsme i obsah lékárničky.

Protože červený kříž i maskuje figuranty na cvičeních, nebyli jsme ochuzeni ani o tuto zkušenost. Ošetřit hlubokou tržnou ránu a zabodnutý střep od ruky nebylo nic příjemného, i když jsme věděli, že jde pouze o maskérský trik, který vypadal opravdu hrozivě. Poté jsme ještě mohli vidět, jak vypadají popáleniny vyššího stupně a poranění mozku. Navzájem jsme si zkoušeli ošetřit různá poranění, což byla praktická část zkoušky a poté jsme museli vypracovat ještě test písemný. Po 16 hodinách pilného učení, jsme dostali mezinárodní průkaz, který potvrzuje, že známe hlavní zásady první pomoci.

 

Byli jsme v Prostějově na kurzu nositelů dýchací techniky...

V pátek 22. ledna jsme byly v Prostějově a první části kurzu nositelů dýchací techniky. Prvních osum hodin je pouze teoretických. Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých informací,  ohledně průzkumu v neznámém prostoru, jak se pohybovat v zakouřeném  prostoru. Také nechyběla první pomoc, které je jistě také důležitá.

Za 14 dní, v sobotu 6. února, byla připravena praktická část. Nebylo jednoduché prolézt polygon - drátěné klece s různými překážkami, které bylo potřeba překonat, někdy i podplazit. Další část byla vyhladávání zraněné osoby v zakouřeném prostoru - ve sklepě. Ne všem se podařilo najít zmíněnou figurínu, ale i v takové chvíli nám nechyběl humor. Ten nás přešel až u zkoušek, a to jak při testu tak při ústní zkoušce, ale nakonec jsme všichni úspěšně prošli... 

   

... a málem jsme jeli dom autobusem

Antone, co ti to kouří z toho výfuku???